Spółka

EBS

Zyskaliśmy partnera finansowego, z którym wspólnie budujemy wartość firmy.

Siedziba:

Ełk, Warszawa

Przychody 2016:

44 mln PLN

Prezes Zarządu:

Krzysztof Stalewski

Rok inwestycji:

2017

Rodzaj transakcji:

MBO

Branża:

Sprzęt elektroniczny

Bieżący status:

W portfelu

W grudniu 2017 Avallon nabył 70% udziałów spółki, pozostawiając istotny pakiet w rękach założycieli. Dotychczasowi właściciele podjęli się dalszego zarządzania przedsiębiorstwem i realizacji strategii wzrostu, wypracowanej wspólnie z funduszem.
Z punktu widzenia właściciela, decyzja o pozyskaniu odpowiedniego inwestora jest kluczowa. Mieliśmy świadomość, że od tego wyboru zależy przyszłość firmy, którą budowaliśmy przez niemal całe zawodowe życie. Prowadziliśmy rozmowy z kilkoma funduszami i wybraliśmy Avallon, ponieważ wydał nam się stabilny, otwarty na nowe technologie, patrzący w przyszłość. Po kilku spotkaniach z menedżerami funduszu, zobaczyliśmy dużą synergię. Byliśmy miło zaskoczeni profesjonalizmem i znajomością branży zabezpieczeń oraz IoT. Dało nam to poczucie, że patrzymy w tym samym kierunku, jeśli chodzi o rozwój firmy.
Nasze przypuszczenia potwierdziły się w trakcie aktualnej współpracy. Mamy świadomość, że podjęliśmy najlepszą dla nas decyzję, wybierając takiego partnera.
Budowanie poczucia bezpieczeństwa to istotny element misji EBS. Dzięki współpracy z funduszem, spółka ma szanse na dynamiczny rozwój. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z Avallon osiągniemy założony cel.

Piotr Reszczyk Członek Rady Nadzorczej i współzałożyciel

Krzysztof Stalewski Prezes Zarządu i współzałożyciel EBS